Booking.com

Národní parky na Aljašce

Příroda je obrovským bohatstvím Aljašky, a proto není divu, že se v tomto státě nachází hned osm národních parků, což je po Kalifornii nejvíce ze všech států USA. Dále se na Aljašce nachází několik národních rezervací a národních přírodních památek a oblastí.

Nejvíce navštěvovanými národními parky Aljašky jsou oblasti, které jsou snáze dostupné a za svůj cíl si je vybírají velké přepravní společnosti. Jedná se zejména o národní parky Glacier Bay a Kenai Fjords, jež jsou častou zastávkou velkých zaoceánských lodí.

Dalším hojně navštěvovaným národním parkem je Denali; jeho dominantou je nejvyšší hora USA a celé Severní Ameriky – Denali neboli Mount Mc Kinley. Park se nachází dále ve vnitrozemí, ale přesto si do něj každoročně najde cestu na 400 tisíc návštěvníků.

Řada národní parků na Aljašce má tu specialitu, že se do nich nedá dostat po silnici. Ať už se jedná o park Lake Clark na jihozápadě Aljašky či již zmiňovaný Glacier Bay. Návštěvníci tak musí volit z alternativních způsobů cestování, např. lodí či nejčastěji letadlem.

Několik národních parků se nachází v severnějších odlehlých oblastech tohoto krásného státu – Kobuk Valley či Gates of the Arctic. Tyto parky svou nedotčeností lákají spíše dobrodružné povahy, které si užívají pobyt zcela mimo civilizace v nádherné volné přírodě. Největším národním parkem Aljašky i celých Spojených států amerických je park Wrangell – St Elias, který je impozantní nejen svou rozlohou (cca 2/3 České republiky), ale i krásnými přírodními scenériemi.

Vstup do aljašských národních parků je až na výjimky (Denali) zdarma, v „civilizovanějších“ parcích jsou k dispozici i různé druhy ubytování, zatímco v člověkem nedotčených oblastech se návštěvníci musí spokojit s přenocováním ve volné přírodě.

VÝBĚR Z FOTOGALERIE
Pohled na pobřeží v národním parku Kenai Fjords.
Národní park Kenai Fjords
Twin Lakes v národním parku Lake Clark na Aljašce.
Národní park Lake Clark
Pobřeží národního parku Glacier Bay.
Národní park Glacier Bay
 
 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek aljaska.info zakázáno.    © 2016 aljaska.info
Oktoberfest  San Francisco
Kontakt
  |   Ochrana soukromí
Autor úvodního obrázku: Charlie Kindel, licence, link, obrázek modifikován