Booking.com

Národní park Gates of the Arctic

Národní park a rezervace Gates Of The Arctic se nachází v severní části Aljašky a jak již název napovídá, nachází se za polárním kruhem. Jedná se o druhý největší národní park Aljašky i celých Spojených států; oblast byla prohlášena za národní park v roce 1980.

Do parku nevedou, jak je u odlehlých aljašských národních parků obvyklé, žádné silnice. Pouze podél východní části parku prochází známá dálnice Dalton Highway ve vzdálenosti několika mil a taktéž aljašský ropovod. Do parku lze tak dojít pěšky, jakkoli většina návštěvníků dává přednost aerotaxi.

Do parku zasahuje pohoří Brooks Range, které park rozděluje na dvě poloviny – severní a jižní část. Zatímco v severní části je tundra, v jižní části je řada údolí a malebných jezer. Národním parkem protéká několik divokých řek, z nichž nejdelší je Kobuk River.

Vzhledem k odlehlosti parku a žádným stopám po civilizaci je jeho návštěvu vhodné dobře naplánovat. Park je otevřen celoročně, jakkoli zimní teploty bývají v této kontinentální části Aljašky výrazně extrémní. Vyznavači turistiky si přijdou v parku na své; nejsou zde žádné udržované stezky a turisté se tak musí spolehnout na mapy či GPS vybavení.

Národní park Gates of the arctic
Založen1980
Rozloha34 287 km2
Vstupnézdarma
Počet návštěvníků
201210 899
201111 623
201010 840
20099 975
200811 397
VÝBĚR Z FOTOGALERIE
Národní park Gates of the Arctic na Aljašce.
Gates of the Arctic
Červnová krajina v národním parku Gates of the Arctic
Gates of the Arctic
 
 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek aljaska.info zakázáno.    © 2016 aljaska.info
Oktoberfest  San Francisco
Kontakt
  |   Ochrana soukromí
Autor úvodního obrázku: Charlie Kindel, licence, link, obrázek modifikován