Booking.com

Národní park Glacier Bay

Národní park a rezervace Glacier Bay se nachází v jihovýchodní části Aljašky, v jejím jižním cípu západně od hlavního města Juneau. Oblast byla prohlášena za národní park v roce 1980 a jak již název napovídá, je oblíbená zejména pro své ledovcové útvary.

Park toho však nabízí více – velkou část parku tvoří vodní plocha; krásná zátoka doslova láká pro projížďku na lodi a prozkoumání pobřeží a ledovců z paluby výletní lodi. Národní park je zároveň jednou ze zastávek řady zaoceánských lodí, které přivážejí do parku většinu jejich návštěvníků. Pro milovníky přírody pak zajisté strojí za prozkoumání zalesněná krajina na pevnině, kterou si návštěvníci nejlépe užijí při túrách a přenocování v divočině.

Jako do většiny národních parků na Aljašce, ani do Glacier Bay nevede žádná silnice. Návštěvníci se tak do něj dostávají většinou lodí anebo využívají služeb leteckých společností. Z nedalekého hlavního města Juneau bývají v letní sezoně provozovány pravidelné lety do malého města Gustavus, které se nachází přímo v národním parku.

Pro milovníky pěší turistiky se nabízejí v parku nepřeberné možnosti, zejména již pro zkušenější turisty. V národním parku Glacier Bay totiž existují pouze čtyři udržované trasy, které jsou všechny lokalizovány do Bartlett Cove, kde je návštěvnické centrum parku. Zkušenější turisté se však jistě rozhodnou pro cesty divočinou, kde se dají poznat všechna zákoutí parku do nejmenších detailů.

Jako ve všech aljašských parcích je třeba dbát zvýšené opatrnosti vzhledem k výskytu divoké zvěře; i zde lze narazit na medvědy, losi či kojoty. Díky rozmanitosti parku zde navíc žije více než 240 druhů ptáků. Milovníci vody jistě nepohrdnou možností vyrazit na výlet na kajacích či raftech.

Národní park Glacier Bay
Založen1980
Rozloha13 045 km2
Vstupnézdarma
Počet návštěvníků
2012454 337
2011431 986
2010444 530
2009438 361
2008418 911
VÝBĚR Z FOTOGALERIE
Pobřeží národního parku Glacier Bay.
Národní park Glacier Bay
Národní park Glacier Bay.
Glacier Bay
 
 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek aljaska.info zakázáno.    © 2016 aljaska.info
Oktoberfest  San Francisco
Kontakt
  |   Ochrana soukromí
Autor úvodního obrázku: Charlie Kindel, licence, link, obrázek modifikován