Booking.com

Národní park Kenai Fjords

Národní park Kenai Fjords se nachází v jižní části Aljašky na poloostrově Kenai v blízkosti města Seward. V parku se nachází jedna z největších ledovcových oblastí v USA nazývaná Hartfield Icefield a také množství fjordů, které parku daly jméno. Fjordy jsou úzká údolí vzniklá pohybem ledovců a vytvářejí v národním parku krásnou scenérii, za kterou se každý rok sjíždí na Kenai statisíce turistů.

Hranice parku začínají v těsné blízkosti města Seward, jež se nachází zhruba 200 kilometrů jižně od Anchorage a vede do něj dálnice Seward Highway. Město je také pravidelnou zastávkou pro velké zaoceánské lodě, které přiváží většinu návštěvníků parku. Alternativně lze pro dopravu z Anchorage využít také vlakového spojení, které je k dispozici v letních měsících.

Nejsnázeji dostupná část parku se nazývá Exit Glacier; vede k ní silnice, jež je však zpravidla sjízdná a otevřená pro veřejnost pouze v letní sezóně. Z města Seward je sem pravidelně vypravován shuttle. K vidění je zde aktivní ledovec a návštěvníci mohou vyrazit na několik tras, které je provedou po okolí. Zbylé části parku jsou pak dostupné lodí či na kajacích; je to ideální příležitost pro prozkoumání pobřeží, dalších ledovců a nádherných fjordů. Pro shlédnutí odlehlejších vnitrozemských končin parku je vhodné využít nabízených vyhlídkových letů či pěšky zkusit známou Harding Icefiled Trail – stezku vedoucí do nitra parku.

Kromě pro Aljašku běžných druhů divoké zvěře jako jsou medvědi či losi lze v národním parku Kenai Fjords zahlédnout i velká vodní zvířata jako lachtany, tuleně či mořské vydry. Návštěvníci se zde mohou oddávat rybaření, pro které zde panují dokonalé podmínky.

Národní park Kenai Fjords
Založen1980
Rozloha2 711 km2
Vstupnézdarma
Počet návštěvníků
2012281 279
2011346 852
2010297 596
2009218 358
2008272 190
VÝBĚR Z FOTOGALERIE
Pohled na pobřeží v národním parku Kenai Fjords.
Národní park Kenai Fjords
Ledovce v národním parku Kenai Fjords.
Kenai Fjords
 
 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek aljaska.info zakázáno.    © 2016 aljaska.info
Oktoberfest  San Francisco
Kontakt
  |   Ochrana soukromí
Autor úvodního obrázku: Charlie Kindel, licence, link, obrázek modifikován