Booking.com

Národní park Lake Clark

Národní park a rezervace Lake Clark se nachází v jižní části Aljašky a jako většina parků v tomto státě nabízí úchvatné přírodní scenérie vysokých hor, tundry a v tomto případě též několika krásných jezer. Největší jezero Clark dalo tomuto parku, který vznikl v roce 1980, své jméno.

Národní park Lake Clark je zajímavý tím, že do něj nevede žádná silnice. Primárně se sem tak návštěvníci dopravují letadlem; řada místních leteckých společností nabízí služby aerotaxi a jejich letadla zpravidla přistávají na malém letišti Port Alsworth na břehu jezera Clark. Národní park Lake Clark je vzdálen zhruba 160 kilometrů jihozápadně od Anchorage.

Park je otevřen celoročně, jakkoliv většina návštěvníků do něj zavítá v letní sezoně, tj. mezi květnem a zářím. Teploty v této době stoupají až k 25 stupňům Celsia; na východní straně parku bývá o něco chladněji s častými srážkami. První sníh a led se může objevit již na sklonku léta; v říjnu již bývá krajina sněhem zcela pokryta. Nejlepšími měsíci pro zimní sporty jsou březen a začátek dubna, kdy již teploty nejsou tak extrémní. Jaro je ve znamení tání a jakýkoliv pohyb v parku je velmi obtížný.

Hlavní atrakcí národního parku je bezpochyby nádherná příroda. Návštěvníci mohou obdivovat vysoké hory vulkanického pohoří Chigmit Mountains a jeho dva nejvyšší vrcholy – Mount Redoubt a Mount Ilamna, přičemž prvně jmenovaný je stále aktivní sopkou, o čemž se mohli místní obyvatelé naposledy přesvědčit poměrně nedávno – v roce 2009. Kromě vulkanické činnosti se na podobě místní krajiny podílely i četné ledovce, díky kterým se v parku nachází řada krásných jezer. K největším patří kromě již zmiňovaného Lake Clark i Crescent Lake, Telaquana Lake či Turquoise Lake.

Dalším lákadlem pro zhruba deset tisíc návštěvníků, kteří každoročně do parku zavítají, je pozorování divoké zvěře. V parku nachází útočiště řada savců typických pro Aljašku – losi, sobi, vlci či hnědí a černí medvědi. Národní park nabízí jedny z nejlepších podmínek pro pozorování medvědů díky hojnosti říček a potoků, v nichž se nachází oblíbená potrava medvědů – lososi. K nejznámějším takovým místům patří Silver Salmon Creek, tj. potok, kterým pravidelně na sklonku léta putují hejna lososů. Podobně lze narazit na mnoho lovících medvědů v Chinitna Bay.

Činnosti, které návštěvníci mohou v tomto národním parku podniknout, souvisí zejména s vodou – rafting či rybaření, ke kterému je však třeba získat aljašskou rybářskou licenci.

Národní park Lake Clark
Založen1980
Rozloha16 309 km2
Vstupnézdarma
Počet návštěvníků
201211 639
20115 158
20109 931
20099 711
20086 802
VÝBĚR Z FOTOGALERIE
Lake Clark ve stejnojmenném národním parku na Aljašce.
Lake Clark
Twin Lakes v národním parku Lake Clark na Aljašce.
Národní park Lake Clark
 
 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek aljaska.info zakázáno.    © 2016 aljaska.info
Oktoberfest  San Francisco
Kontakt
  |   Ochrana soukromí
Autor úvodního obrázku: Charlie Kindel, licence, link, obrázek modifikován