PočasíMount Mc KinleyFaunaHavárie Exxon Valdez
Booking.com

Divoká zvěř na Aljašce

Nádherná a nedotčená příroda je zřejmě největším pokladem Aljašky a důvodem, proč se do tohoto státu každoročně sjíždí spousta turistů. Kromě přírodních scenérií, vysokých hor, údolí, řek a malebných jezírek se v aljašské přírodě vyskytuje mnoho druhů divoké zvěře žijící ve svém přirozeném prostředí.

Řada návštěvníků Aljašky a jejích národních parků touží při své návštěvě spatřit medvědy. Jakkoli velmi blízké setkání není příliš doporučováno, pozorování těchto mohutných šelem z bezpečné vzdálenosti může být úžasným zážitkem.

Na Aljašce žije velká populace medvědů hnědých, neboli grizzly. Ideální možnost k jejich sledování se nabízí v národním parku Katmai při lovení lososů, například na řece Brooks. Ještě více jsou na Aljašce zastoupeni medvědi černí, kteří jsou menší než jejich hnědí kolegové. Příležitost k setkání s nimi je však pro návštěvníky menší, neboť černý medvěd žije zejména v lesích a do otevřených plání se příliš nevydává.

Dalšími typickým velkým savcem je los, kterému se v severní Americe říká moose. Co do velikosti se jedná o největší zvíře vyskytující se na Aljašce a lze ho spatřit v podstatě na celém území tohoto státu. Není neobvyklé, pokud k setkání s losem dojde i přímo ve městě, neboť někteří losi si na přítomnost člověka zvykli.

Další člen čeledi jelenovitých – sob polární alias caribou – je taktéž typickým představitelem aljašské fauny. Caribou žije zpravidla ve velkých stádech a tato stáda pravidelně migrují za potravou.

VÝBĚR Z FOTOGALERIE
Los v aljašském národním parku Denali.
Los
Medvěd černý na lovu lososů na Aljašce.
Medvěd černý
Pár hnědých medvědů v národním parku Katmai na Aljašce.
Hnědí medvědi
 
 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek aljaska.info zakázáno.    © 2016 aljaska.info
Oktoberfest  San Francisco
Kontakt
  |   Ochrana soukromí
Autor úvodního obrázku: Charlie Kindel, licence, link, obrázek modifikován