Základní údajeHistorieStátní symbolyHlavní městoDoprava
Booking.com

Letadlem po Aljašce

Letecká přeprava je na Aljašce poměrně rozšířeným způsobem dopravy. Kvůli odlehlosti řady míst a vesnic se do nich nevyplatí vést silnice, a tak doprava letadlem je často jediným možným způsobem, jak zajistit obyvatelům těchto sídel přežití. Také proto má Aljaška největší podíl pilotů na počet obyvatel ze všech států USA; zhruba každý osmdesátý obyvatel Aljašky vlastní pilotní licenci.

Většina návštěvníků z okolních států přilétá na největší aljašské letiště - Ted Stevens Airport - v Anchorage, kterým ročně projde zhruba pět milionů cestujících. Do Anchorage létají všechny velké americké letecké společnosti, i když některé pouze v letní sezoně; město má tak pravidelné letecké spojení např. s Denverem, Seattlem či Phoenixem. Anchorage je také jedním z největších nákladních center pro letecké společnosti. Další mezinárodní letiště se nacházejí ve Fairbanks, Juneau a Ketchikanu, ale počet cestujících zde ročně nepřesahuje 500 tisíc.

Čilý ruch panuje na aljašských letištích i na vnitrostátních letech. Největší letecká společnosti se sídlem na Aljašce se jmenuje Alaska Airlines a nabízí pravidelné lety mezi největšími aljašskými městy. Dále zde operuje několik menších leteckých společností, které létají i do menších aljašských sídel. Přelet malým letadlem těchto aerolinií například okolo pohoří Alaska Range s krásným výhledem na nejvyšší horu USA Mount Mc Kinley je v jasném počasí úžasným zážitkem sám o sobě. Cena zpáteční letenky z Anchorage do Fairbanks se pohybuje okolo 300 USD.

Menší společnosti nabízejí i charterové lety a služby aerotaxi pro návštěvníky odlehlejších částí Aljašky, či národních parků, do kterých není jiný přístup než letadlem, neboť pěšky to může být od nejbližší civilizace několikadenní túra. Velmi oblíbené jsou pak i vyhlídkové lety nad horskými pohořími.

Letecké společnosti na Aljašce
Alaska Airlines
Era Aviation
Pen Air
VÝBĚR Z FOTOGALERIE
Panorama hlavního města Aljašky Juneau.
Město Juneau
Cruise ship zakotvená v přístavu Juneau na Aljašce.
Přístav Juneau
 
 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek aljaska.info zakázáno.    © 2016 aljaska.info
Oktoberfest  San Francisco
Kontakt
  |   Ochrana soukromí
Autor úvodního obrázku: Charlie Kindel, licence, link, obrázek modifikován