Základní údajeHistorieStátní symbolyHlavní městoDoprava
Booking.com

Státní symboly Aljašky

Vlajka Aljašky je v nezměněné podobě používána již od roku 1927 – na modrém pozadí je osm zlatých hvězd, z nichž sedm je uspořádáno od podoby souhvězdí Velký vůz a osmá hvězda symbolizuje severku. Americké státy si kromě standardních státních symbolů jako je znak či vlajka historicky osvojují i další symboly, například z rostlinné či živočišné říše.

Z fauny bylo státní legislativou vybráno několik zvířat jako symboly Aljašky – například z říše ryb je to losos (konkrétně losos čavyča), ze savců je to los (neboli moose), z vodních savců velryba grónská a z ptačí říše bělokur rousný.

Jako symbolická „státní květina“ byla již v roce 1917 vybrána květina s anglickým názvem forget-me-not neboli pomněnka bahenní. Jako strom byl vybrán smrk sitka, což je největší z rodiny smrkových jehličnanů, jenž získal své jméno podle aljašského města Sitka.

Americké státy mají také své hymny či státní písně. Nazývá se "Alaska's Flag" a aljašskou legislativou byla uznána jako státní píseň v roce 1955.

Státní vlajka a znak Aljašky
Státní symboly Aljašky
SavecLos
Mořský savecVelryba grónská
RybaLosos čavyča
PesAljašský malamut
PtákBělokur rousný
StromSmrk sitka
KvětinaPomněnka
VÝBĚR Z FOTOGALERIE
Hlavní město Aljašky Juneau.
Juneau
Panorama hlavního města Aljašky Juneau.
Město Juneau
 
 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek aljaska.info zakázáno.    © 2016 aljaska.info
Oktoberfest  San Francisco
Kontakt
  |   Ochrana soukromí
Autor úvodního obrázku: Charlie Kindel, licence, link, obrázek modifikován